очерет, що мислить (osokor_ua) wrote in anti_zhzh,
очерет, що мислить
osokor_ua
anti_zhzh

Як я і обіцяв пану booooooot, публікую свої міркування.

____________


Коли ми говоримо про те що ЖЖ затягує, то ми маємо на увазі, що блоги затягують. Але, оскільки Live Journal - найпопулярніший на сьогодні сервіс блогів, то ми говоримо саме про нього. Різноманіття і гнучкість налаштувань забезпечують йому стабільну популярність.

Звичайно, у ЖЖ є свої переваги, інакше не було б чим заманювати юзерів у його тенета. :)) Але ці переваги можуть обернутися й недоліками.

Зверну увагу на такі моменти:

1) Отримання нової інформації. Переваги: а) можна задовільнити свої інформаційні потреби, дізнатись справді щось цікаве (а зрідка й необхідне), б) розширити свої знання (у спеціальних спільнотах або у журналах розумних ЖЖ-юзерів) в) спілкуватись водночас з великою кількістю людей з одного й того самого питання зручно саме у ЖЖ (на форумах не зовсім зручно розташована система відповідей), Internet-messengerи icq (і подібні) - надто "точкові" (надоїсть кожному наново розповідати одне й те саме). Якби ці усі люди спілкувались уживу, то стояв би такий гул, що багатьох би з них просто не було чути. Недоліки: надто багато непотрібної, зайвої, нецікавої інформації - словесної "руди", "шлаку". На відсів непотрібної інформації
йде багато зусиль. Читати усілякі "Ха-ха! Сьогодні я попив пива!" чи "14 квітня. бугага", "мій пес з'їв кісточку" (а вчора він їв щось інше, і це теж було описано у ЖЖ) - задоволення нижче середнього. Результати тестів - ще один з варіантів сміття. Самому власнику журнала може бути цікаво, а от іншим – не надто. Насправді результат тесту, свідчить лише про те, що людина проходила певний тест  Про людину набагато краще може розповісти те, що і як вона пише.
2) ЖЖ є певним відбитком особистості. Переваги: а) Можна розвинути свої знання і поглибити свої погляди. б) Можна удосконалити свій літературний стиль. Недарма серед користувачів ЖЖ багато людей так чи інакше близьких до журналістики чи письменства. Недоліки: а) Так само можна і поглибити свої негативні риси. Наприклад, безграмотні школярі, пишучи у ЖЖ замість відвідування уроків, стають ще безграмотнішими. Особи з незначними психічними відхиленнями, поглиблюють у себе ці відхилення.

3) Можливість обмінюватись думками з різними людьми. Людина істота соціальна, і їй хочеться спілкуватись. Переваги: а) у ЖЖ можна знайти дійсно цікавих людей, б) можна познайомитись з однодумцями, у реальному житті з якими ви може б ніколи не перетнулись (або дуже не скоро) через географічну відстань. в) приємно відчути, коли хтось поділяє схожі думки г) цікаво подискутувати з адекватною людиною - з тим, з чим ти не згоден у її дописах. Недоліки: а) разом з віртуальними друзями можна нажити собі віртуальних недругів і бути втягнутими у віртуальні війни з ними. б) Можна наразитись на цілковиту байдужість - і для цього варто було створювати ЖЖ? в) Можна бути втягнутими у суперечки через якісь несуттєві речі. г) Окремі юзери перебирають з емоціями - те, що деякі користувачі називають "соплями". Так, користувачу може бути і сумно і весело, але коли усі пости складаються з cуцільних емоцій - це швидше свідчить про інфантилізм. ґ) ви можете потрапити на юзера, який пише декілька постів за день, причому нічого цікавого у них може й не бути. д) деякі люди додають у "френди" тих, кого їм просто цікаво читати. На мій погляд, у френдів має бути хоча б якась спільність поглядів/позицій, принаймні, на окремі питання, інакше це профанація.

4) Хобі, інтереси. Переваги: а) почитавши зацікавлення людини в юзерінфо можна знайти людей зі схожими інтересами та хобі. Недоліки: а) складається враження, що більшість LJ-користувачів елементарно неуважні і впритул не бачать зацікавлень інших. А потім дивуються. А чого ж дивуватись, якщо у зацікавленнях стоїть лисина, а ви торочите користувачу про переваги одного розчіски над гребенем? ;-)

5) Фото і цікаві зображення. Переваги: Щоб не надсилати тисячі разів одні й ті самі фото різним людям - їх простіше опублікувати у своєму ЖЖ - ощадить час і трафік. Недоліки: а) Ваші зображення можуть бути й не цікавими іншим користувачам б) ЖЖ-юзери будуть тихо лаятись, довго чекаючи, коли чималеньке зображення (або чимало зображень!) завантажиться, з'ївши їхній трафік. Найбільш нетерплячі почнуть волати у коментарях: "Сховай під кат!" в) Щоб ваші зображення вийшли компактними, доведеться попріти з настройками, а отже витратити чимало часу.

6) У своєму ЖЖ кожен сам собі господар. Переваги: а) ви самі собі встановлюєте у своєму журналі свої правила, і ведете його як вам подобається
б) маєте свободу висловлювання думок. Ви самі собі і адміністратор і модератор. Недоліки: а) деякі користувачі вирішують встановити жорстку диктатуру у своєму ЖЖ : банять наперед нових користувачів, френдів змушують жити по надто штучних правилах і т.п. б) до журналів, яскраво насичених матюками та хамством не хочеться заходити. в) є й такі ЖЖ-исти, які не ставляться надто серйозно до ЖЖ і ведуть його у «клоунському стилі». Окремі перетворюють його на розсадник «падонкіффського сленгу». Іноді буває цікаво, але може швидко надоїсти а то й викликати роздратування. г) ЖЖ передбачає можливість «підзамкових» записів. Деякі користувачі зводять цю функцію до абсолюту: люблять бавитись у «замкнену фортецю» - вивішується один пост, де вказується, що усі записи “only friends”, але якщо ви напишете коментар, то так і бути, вас можуть допустити до кола вибраних  Часто буває, що крім «фортечних мурів» у такій «фортеці» нічого цікавого й нема – банальщина, «соплі», геги та інші дурниці. І варто було суцільний "замок" чіпляти? ;-)

Чимало нюансів залежить від того, з якою метою ви заводите ЖЖ. Буває, що користувачі заводять журнал, щоб коментувати інших, а потім починають писати самі. І пішло-поїхало…

Найголовніший недолік ЖЖ: він забирає надто багато часу! Хронофаг, холєра його забери. Це не стосується людей, у яких багато часу і хронічних ледарів - може ЖЖ їм навіть на користь, усе ж таки не найгірша можливість чимось зайнятись.

Відповідно, ЖЖ може заважати вчитися й працювати. Так що, головне – не проводити забагато часу на цьому сервісі..

З.И. Тому вперед, гуляти на свіже повітря!
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments