очерет, що мислить (osokor_ua) wrote in anti_zhzh,
очерет, що мислить
osokor_ua
anti_zhzh

Як я і обіцяв пану booooooot, публікую свої міркування.

____________


Коли ми говоримо про те що ЖЖ затягує, то ми маємо на увазі, що блоги затягують. Але, оскільки Live Journal - найпопулярніший на сьогодні сервіс блогів, то ми говоримо саме про нього. Різноманіття і гнучкість налаштувань забезпечують йому стабільну популярність.

Звичайно, у ЖЖ є свої переваги, інакше не було б чим заманювати юзерів у його тенета. :)) Але ці переваги можуть обернутися й недоліками.

Зверну увагу на такі моменти:

1) Отримання нової інформації. Переваги: а) можна задовільнити свої інформаційні потреби, дізнатись справді щось цікаве (а зрідка й необхідне), б) розширити свої знання (у спеціальних спільнотах або у журналах розумних ЖЖ-юзерів) в) спілкуватись водночас з великою кількістю людей з одного й того самого питання зручно саме у ЖЖ (на форумах не зовсім зручно розташована система відповідей), Internet-messengerи icq (і подібні) - надто "точкові" (надоїсть кожному наново розповідати одне й те саме). Якби ці усі люди спілкувались уживу, то стояв би такий гул, що багатьох би з них просто не було чути. Недоліки: надто багато непотрібної, зайвої, нецікавої інформації - словесної "руди", "шлаку". На відсів непотрібної інформації
йде багато зусиль. Читати усілякі "Ха-ха! Сьогодні я попив пива!" чи "14 квітня. бугага", "мій пес з'їв кісточку" (а вчора він їв щось інше, і це теж було описано у ЖЖ) - задоволення нижче середнього. Результати тестів - ще один з варіантів сміття. Самому власнику журнала може бути цікаво, а от іншим – не надто. Насправді результат тесту, свідчить лише про те, що людина проходила певний тест  Про людину набагато краще може розповісти те, що і як вона пише.
2) ЖЖ є певним відбитком особистості. Переваги: а) Можна розвинути свої знання і поглибити свої погляди. б) Можна удосконалити свій літературний стиль. Недарма серед користувачів ЖЖ багато людей так чи інакше близьких до журналістики чи письменства. Недоліки: а) Так само можна і поглибити свої негативні риси. Наприклад, безграмотні школярі, пишучи у ЖЖ замість відвідування уроків, стають ще безграмотнішими. Особи з незначними психічними відхиленнями, поглиблюють у себе ці відхилення.

3) Можливість обмінюватись думками з різними людьми. Людина істота соціальна, і їй хочеться спілкуватись. Переваги: а) у ЖЖ можна знайти дійсно цікавих людей, б) можна познайомитись з однодумцями, у реальному житті з якими ви може б ніколи не перетнулись (або дуже не скоро) через географічну відстань. в) приємно відчути, коли хтось поділяє схожі думки г) цікаво подискутувати з адекватною людиною - з тим, з чим ти не згоден у її дописах. Недоліки: а) разом з віртуальними друзями можна нажити собі віртуальних недругів і бути втягнутими у віртуальні війни з ними. б) Можна наразитись на цілковиту байдужість - і для цього варто було створювати ЖЖ? в) Можна бути втягнутими у суперечки через якісь несуттєві речі. г) Окремі юзери перебирають з емоціями - те, що деякі користувачі називають "соплями". Так, користувачу може бути і сумно і весело, але коли усі пости складаються з cуцільних емоцій - це швидше свідчить про інфантилізм. ґ) ви можете потрапити на юзера, який пише декілька постів за день, причому нічого цікавого у них може й не бути. д) деякі люди додають у "френди" тих, кого їм просто цікаво читати. На мій погляд, у френдів має бути хоча б якась спільність поглядів/позицій, принаймні, на окремі питання, інакше це профанація.

4) Хобі, інтереси. Переваги: а) почитавши зацікавлення людини в юзерінфо можна знайти людей зі схожими інтересами та хобі. Недоліки: а) складається враження, що більшість LJ-користувачів елементарно неуважні і впритул не бачать зацікавлень інших. А потім дивуються. А чого ж дивуватись, якщо у зацікавленнях стоїть лисина, а ви торочите користувачу про переваги одного розчіски над гребенем? ;-)

5) Фото і цікаві зображення. Переваги: Щоб не надсилати тисячі разів одні й ті самі фото різним людям - їх простіше опублікувати у своєму ЖЖ - ощадить час і трафік. Недоліки: а) Ваші зображення можуть бути й не цікавими іншим користувачам б) ЖЖ-юзери будуть тихо лаятись, довго чекаючи, коли чималеньке зображення (або чимало зображень!) завантажиться, з'ївши їхній трафік. Найбільш нетерплячі почнуть волати у коментарях: "Сховай під кат!" в) Щоб ваші зображення вийшли компактними, доведеться попріти з настройками, а отже витратити чимало часу.

6) У своєму ЖЖ кожен сам собі господар. Переваги: а) ви самі собі встановлюєте у своєму журналі свої правила, і ведете його як вам подобається
б) маєте свободу висловлювання думок. Ви самі собі і адміністратор і модератор. Недоліки: а) деякі користувачі вирішують встановити жорстку диктатуру у своєму ЖЖ : банять наперед нових користувачів, френдів змушують жити по надто штучних правилах і т.п. б) до журналів, яскраво насичених матюками та хамством не хочеться заходити. в) є й такі ЖЖ-исти, які не ставляться надто серйозно до ЖЖ і ведуть його у «клоунському стилі». Окремі перетворюють його на розсадник «падонкіффського сленгу». Іноді буває цікаво, але може швидко надоїсти а то й викликати роздратування. г) ЖЖ передбачає можливість «підзамкових» записів. Деякі користувачі зводять цю функцію до абсолюту: люблять бавитись у «замкнену фортецю» - вивішується один пост, де вказується, що усі записи “only friends”, але якщо ви напишете коментар, то так і бути, вас можуть допустити до кола вибраних  Часто буває, що крім «фортечних мурів» у такій «фортеці» нічого цікавого й нема – банальщина, «соплі», геги та інші дурниці. І варто було суцільний "замок" чіпляти? ;-)

Чимало нюансів залежить від того, з якою метою ви заводите ЖЖ. Буває, що користувачі заводять журнал, щоб коментувати інших, а потім починають писати самі. І пішло-поїхало…

Найголовніший недолік ЖЖ: він забирає надто багато часу! Хронофаг, холєра його забери. Це не стосується людей, у яких багато часу і хронічних ледарів - може ЖЖ їм навіть на користь, усе ж таки не найгірша можливість чимось зайнятись.

Відповідно, ЖЖ може заважати вчитися й працювати. Так що, головне – не проводити забагато часу на цьому сервісі..

З.И. Тому вперед, гуляти на свіже повітря!
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments